top of page

Хвилі реальності або хвилювання в Травневому

виставка результатів програми NVAIR 2019
16 - 23 вересня 2019
Інститут проблем сучасного мистецтва
Київ

Презентація результатів Літніх програм Мистецької резиденції ім.Назарія Войтовича в Інституті Проблем Сучасного Мистецтва
Куратор програм: Людмила Ничай
Координатор виставки: Влад Тузов
В експозиції проекти, створені у процесі 3-ї Всеукраїнської та двох Міжнародних обмінних програм мистецьких резиденцій для молодих митців - NVAIR, котрі відбулися протягом червня-серпня у Мистецькій резиденції ім.Назарія Войтовича (ГО Конгрес Активістів Культури) на Тернопільщині за підтримки доброчинців, УКФ та у співпраці з KAIR (Kosice Artist in residence Program) та Schafhof (Center for Art of Upper Bavaria).
У центрі групової виставки – локальний контекст с.Травневого, розширений до глобальних проблем суспільства, що проживає своє життя, з першого погляду, тихе та розмірене.
Паралельно існуючі історії, паралельні виміри і цінності - як мірки життя, часу, простору, свободи і відповідальності посеред поля надто видимі, аби їх обминути...
«Хвилі реальності або хвилювання у Травневому» – це рефлексії на одне місце – точку на карті, яка приховує історії вимушених переселенців, трагічну історію Революції Гідності, сучасні реалії прикордонних територій та безвізу, заробітчанства та втрату пам’яті.
Аналізуючи природу створених проектів, ми можемо побачити паралельні лінії, вібруючі між усвідомленнями часу і пам’яті, часу і вибору, часу і ландшафту. Вібруючи, вони перетинаються і проявляють різні теми, які може побачити лише око з певним багажем. Час тут протікає, уподібнюючись ландшафту: то сповільнено та рівно, то нагромаджується хвилями, одночасно проявляючи минуле, майбутнє і мить "тут і зараз".
У маленькій громаді містика, магія та догматичність межують із суворою реальністю та безтурботністю. Тут все як у всіх, але коли ти тимчасовий резидент, то у тебе виникає купа логічних питань до екосистеми.
Тож у проекті про власні хвилювання та непрості місцеві історії та літні рефлексії працювали 14 митців з України, Словаччини та Німеччини. Вони послідовно складались у проекти «Байка про Свободу», «Міра Тиші» та «Розширення ландшафту» та були ніби дайвінг у глибини колективного підсвідомого та розкривали глобальні виклики людства через локальний контекст.
Про проект:
Проект «NVAIR – Міжнародна програма обмінних резиденцій для молодих митців» громадської організації Конгресу Активістів Культури, що отримав підтримку у рамках програми НОРД Українського Культурного Фонду, покликаний розвивати мережу міжнародного партнерства інституцій для розвитку можливостей для українських молодих митців отримувати досвід роботи у міжнародних проектах та формування позитивного іміджу українського мистецтва та України в цілому за кордоном. Цілями програми є підвищення конкурентоспроможності українського мистецтва на світовому арт-ринку, створення успішних виставкових проектів, впровадження мистецьких практик для розвитку локацій та аудиторій для культурного туризму в Україні, розвиток платформи для міжкультурного діалогу.

bottom of page