top of page

МініАрт

Всеукраїнська виставка живопису і скульптури в мініатюрі
2 листопада - 2 грудня 2024
Art Salon Veles
Львів

Мініатюра – це завжди виклик, як і монументалізм! І для першого і для другого потрібні свої особливі навички та прийоми, але також і склад характеру. Мініатюра фокусує увагу. Тут хист і талант повинні проявитися через особливу призму, іноді навіть через збільшувальне скло. Історія мініатюри сягає вундер-камер (з нім. – камера див) та кунст-камери (камери-штуки тобто мистецтва). Колекціонування та споглядання мініатюрного мистецтва перетворюється в особливий ритуал, набуває глибинних культурологічних контекстів. До мініатюрного мистецтва можна підходити з декількох сторін.
Перший – це особлива камерність. Поціновувач такого формату може зібрати у себе справжнє музейне зібрання – колекцію з творів видатних авторів. Створити особливу інтер’єрну сценографію. Адже твори такого формату часто позначені особливим оформленням або формою – від вигадливості та коштовності рамування, самодостатності чи цінності самого твору. Неординарність мініатюри перетворює її на особливий скарб для колекціонування.
Другий – це майстерність. Поціновувач мініатюрного мистецтва чудово знає, що не кожен митець здатен прийняти виклик мініатюрного формату, а тим більше вийти з нього переможцем. Матеріали та техніка виконання творів диктують подекуди свої стилістичні особливості та засади. Щоб розкрити талант і мініатюрі – потрібно володіти хистом ювеліра. Деталізоване прописування деталей в мініатюрному форматі переносить митця в незвичні і навіть екстремальні умови для творчості.
Третій – це матеріал створення. Живопис та скульптура далеко не завжди піддаються до фокусування в рамки мініатюри. Тут вже більше напрошується графіка. Але і полотно, папір, дерево, бронза, скло, структурна паста, олія, темпера здатні проявити себе з несподіваних сторін.
Четвертим виміром буде тематичний жанр. Що зобразити, щоб утримати увагу глядача у форматі мініатюри? Тому це мистецтво балансує вже і на межі чогось надзвичайного, як мистецький акробатичний «трюк» - підкувати блоху чи провести слона крізь вушко голки. Для мініатюрного жанру нема жодного обмеження в тематиці – пейзаж, натюрморт, жанрова сцена, ню, портрет – всі вони чудово і звично почувають себе в такому форматі.

  • Черный значок YouTube
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon

© 2020 Olena Kayinska

bottom of page